Home > Modernizacja linii kolejowej > Rewitalizacja trasy Toruń – Bydgoszcz z unijnym dofinansowaniem
Rewitalizacja trasy Toruń – Bydgoszcz z unijnym dofinansowaniem PDF Drukuj

plkPKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na dofinansowanie ze środków unijnych rewitalizacji linii Toruń - Bydgoszcz.


PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na dofinansowanie przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności rewitalizacji linii kolejowej łączącej Toruń i  Bydgoszcz. Dzięki podpisanej umowie, projekt zostanie wsparty kwotą unijnego dofinansowania w wysokości 147 354 791,84 PLN. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 225 985 848,73 PLN.

Jak przebiegają prace?


W grudniu zakończyły się roboty na pierwszych 18 km torów. Rewitalizacja odcinka pomiędzy Cierpicami, a Solcem Kujawskim zajęła 30 osobowej ekipie dwa i pół miesiąca. Prace przy rewitalizacji torów od 16 października 2012 roku wykonywało 7 najnowocześniejszych maszyn torowych. Po 74 dniach pracy roboty na odcinku Cierpice – Solec Kujawski zakończyły się już 28 grudnia, , a ruch na tej trasie przywrócono 3 stycznia. W sumie zostanie wykonana naprawa nawierzchni kolejowej na dwóch torach, na odcinku o długości ok. 53 km. Po zakończeniu inwestycji, planowanym w kwietniu 2014 roku, pociągi pasażerskie na trasie między Toruniem i Bydgoszczą pojadą z prędkością do 120 km/h, a czas przejazdu między tymi miastami skróci się z 60 do 43 min.

 

źródło: www.plk-sa.pl