Home > Modernizacja linii kolejowej
linia kolejowa
Miliard złotych na kolej w województwie kujawsko-pomorskim PDF Drukuj

linia1400 kilometrów wyremontowanych torów, wymiana 270 rozjazdów oraz przebudowa ponad 200 przejazdów – to podstawowe założenia programu rewitalizacji sieci kolejowej w województwie kujawsko-pomorskim, który został zrealizowany już w 70 procentach. PKP Polskie Linie Kolejowe SA przeznaczą na ten cel około 1 mld zł. Sztandarowym projektem zarządcy narodowej sieci infrastruktury kolejowej w województwie kujawsko-pomorskim była rewitalizacja trasy między Toruniem a Bydgoszczą. Na całej długości zrewitalizowanej trasy pociągi mogą jeździć z maksymalną prędkością 120 km/h, co pozwala pasażerom dostać się z Torunia do Bydgoszczy w około 40 minut.

Więcej…
 
Tory w remoncie PDF Drukuj

altTrwa rewitalizacja linii kolejowej między Toruniem a Bydgoszczą. Kolejarze wyremontowali już prawie 20 km trasy, między Solcem a Cierpicami oraz w obrębie głównego dworca w Toruniu

Więcej…
 
120 km/h z Cierpic do Solca PDF Drukuj

toryTylko dwa i pół miesiąca zajęły prace na 18-kilometrowym odcinku pomiędzy Solcem Kujawskim, a Cierpicami. Już na początku stycznia przywrócono tam ruch pociągów, które kursują obecnie z prędkością 120 km/h - chwali się PKP PLK.

Więcej…
 
Rewitalizacja trasy Toruń – Bydgoszcz z unijnym dofinansowaniem PDF Drukuj

plkPKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na dofinansowanie ze środków unijnych rewitalizacji linii Toruń - Bydgoszcz.

Więcej…
 
Przyspieszenie na linii Toruń – Bydgoszcz PDF Drukuj

liniaW szybkim tempie przebiegają prace rewitalizacyjne na linii łączącej Toruń z Bydgoszczą. Po trzech miesiącach robót, na początku stycznia, do użytku został przekazany 18 kilometrowy odcinek między Cierpicami i Solcem Kujawskim.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3