Home > Aktualności > Ralizacja Projektu > Tramwaj Fordon złożył wniosek aplikacyjny
Tramwaj Fordon złożył wniosek aplikacyjny PDF Drukuj Email

alt30 kwietnia 2012 roku przedstawiciele spółki Tramwaj Fordon Sp. z o.o., w siedzibie Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie, złożyli wniosek o dofinansowanie projektu budowy linii tramwajowej do Fordonu. Dokument ten został złożony również do Inicjatywy JASPERS, która po dokonaniu oceny merytorycznej oraz ustaleniu jego kompletności uzupełni Notę Końcową wskazując rekomendacje dla projektu. Następnie wniosek trafi do Komisji Europejskiej, która podejmie decyzję o dofinansowaniu.

Jednocześnie, w siedzibie spółki w Bydgoszczy przy ul. Toruńskiej 174a, zgodnie z terminem umownym, złożone zostały projekty wykonawcze co kończy pierwszy etap realizacji inwestycji polegający na opracowaniu dokumentacji projektowej.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu z grupy BiT-City „Budowa linii tramwajowej do dzielnicy Fordon  z przebudową  układu drogowego  w ciągu ulic  Fordońska, Lewińskiego, Akademicka  i  Andersa i węzłem integracyjnym w obszarze stacji kolejowej „Bydgoszcz Wschód” w Bydgoszczy”. Projekt ma dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Opracowano na podstawie: www.tramwajfordon.bydgoszcz.pl