Home > Aktualności > Ralizacja Projektu > Tramwaj Fordon: trwa budowa estakady
Tramwaj Fordon: trwa budowa estakady PDF Drukuj Email

estakadaTrwa montaż kolejnych dźwigarów na estakadzie, a wzdłuż ulic Lewińskiego i Akademickiej montowane są pierwsze słupy trakcyjne. Zima nie wstrzyma prac przy torowisku do Fordonu.


Ostatnie prace wykonywane są na południowej jezdni  ul. Fordońskiej. Zakończa się one w ciągu dwóch tygodni. Dzięki temu kierowcy będą mogli ponownie korzystać z dwóch pasów ruchu w kierunku Fordonu. Kolejna część estakady montowana jest nad stacją Bydgoszcz Wschód. Dźwigary montowane są na podporach od węzła przesiadkowego w kierunku przejazdu kolejowego u zbiegu ulic Inwalidów i Harcerskiej. Cała estakad będzie miała długość 545 metrów. Znajda się na niej zadaszone perony. Zadaszenie zostanie wykonane w formie przeszklonej.
Przypominamy, że nieprzejezdna jest ulica Kaliskiego, przy skrzyżowaniu z Akademicką. Ma to związek z budową przejazdu tramwajowego. Betonowane są przejazdy tramwajowe w ciągu ulic Kleeberga oraz Wolnej. Ostatnie prace prowadzone są na przejeździe w ciągu ul. Piłsudskiego (na nowym przebiegu łącznika ulic Andersa i Taczaka).

Zakończyły się prace przy wykonywaniu podbudowy oraz układaniu krawężników na rondzie przy ul. Orląt Lwowskich. Wkrótce rozpocznie się tam układanie warstw nawierzchni. Do wykonania został szereg prac brukarskich. Dzięki  dobremu skoordynowaniu wszystkich etapów inwestycji spadek temperatur poniżej zera nie zatrzyma prac. Obecnie wykonywane są ostatnie prace związane z podtorzem.  Dzięki temu zimą kontynuowane będą też prace związane z montażem szyn.

źródło: www.bydgoszcz.pl