Home > Aktualności > Ralizacja Projektu > Planują budowę i odnowę toruńskich przystanków
Planują budowę i odnowę toruńskich przystanków PDF Drukuj Email

t1W ostatnich latach miasto wybudowało lub zmodernizowało ponad 30 przystanków komunikacji miejskiej. W Toruniu szykują się kolejne prace.

Przystanki MZK oddane do użytku w ostatnich latach są wyposażone w ławki, wiaty, kosze na śmieci i pochylnie dla niepełnosprawnych. Zostały przystosowane do niskopodłogowych wozów i zyskały nową nawierzchnię. Były budowane lub modernizowane w ramach programów: BiT City (objął odnowę łącznie 24 platform przystankowych i pochłonął ponad 1,8 mln zł) i "Rozwój sieci komunikacji tramwajowej w Toruniu w latach 2007-2013", którego częścią była m.in. budowa nowej linii tramwajowej na Bielany oraz węzła przesiadkowego w al. Solidarności.

Jakie są dalsze plany? Nowoczesny przystanek powstanie m.in. na modernizowanej pętli tramwajowej przy Motoarenie. Odnowione zostaną perony tramwajowe przy św. Katarzyny, Wałach gen. Sikorskiego i dworcu Toruń Miasto. Zmieni się zaniedbany w tej chwili postój przy stacji Toruń Główny. Prace zaplanowano też na przystankach przy: przy Olimpijskiej, Ślaskiego, Konstytucji 3 Maja i Kraszewskiego. Postoje dla autobusów zostaną też wyznaczone na nowych lub modernizowanych trasach m.in. na średnicówce i Łódzkiej, którą czeka rozbudowa.

źródło: www.pomorska.pl