Home > Aktualności > Ralizacja Projektu > Tramwaj Fordon. Ciepłociąg z rusztowań pod ziemię
Tramwaj Fordon. Ciepłociąg z rusztowań pod ziemię PDF Drukuj Email

tfMieszkańcy Fordonu od 25 sierpnia do 5 września muszą liczyć się z brakiem ciepłej wody. W tym czasie przebudowanych zostanie ponad 300 metrów ciepłowniczej sieci. To umożliwi układanie kolejnych metrów torowiska do Fordonu.

W ramach prac nad linią tramwajową zniknie między innymi naziemna konstrukcja ciepłociągu w rejonie ul. Igrzyskowej, która szpeciła krajobraz dzielnicy. Rurociąg ułożony zostanie pod ziemią. Poza tym przebudowanych zostanie osiem innych odcinków znajdujących się na odcinku pomiędzy ul.  Matki Teresy z Kalkuty i ul. Kleeberga.  Ich łączna długość to 311 metrów.  W związku z tymi pracami spółka  Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka w terminie 25 sierpnia - 5 września 2014 roku wstrzyma dostawę ciepła na potrzeby przygotowania ciepłej wody dla odbiorców z dzielnicy Fordon.

We  wrześniu na budowie linii do Fordonu planowane jest  także montowanie kolejnych dźwigarów estakady nad stacją Bydgoszcz Wschód. Na tym etapie pomost będzie powstawał nad terenami kolejowymi. Cały czas trwają tez prace na przebudową układu drogowego wokół inwestycji.

źródło: bydgoszcz.pl