Home > Aktualności > Ralizacja Projektu > Objazdem przez Solec
Objazdem przez Solec PDF Drukuj Email

s1Trwa budowa wiaduktu kolejowego nad drogą wojewódzką nr 249 w Solcu Kujawskim. Na ważnej drodze powstaje także rondo. Kierowcy do końca wakacji muszą liczyć się z utrudnieniami.


Budowa nowego wiaduktu, który zastąpi przejazd z rogatkami, rozpoczęła się wiosną 2011 roku. W związku z kolejnymi etapami prac kierowcy muszą jeszcze korzystać z objazdu. Obecnie prowadzi on ulicami 29 Listopada, Bojowników o Wolność i Demokrację, Dworcową, Garbarami i Powstańców. Ze zmianami organizacji ruchu należy liczyć się do końca wakacji. - Wykonawca przebudował już fragment ulicy Leśnej po stronie południowej - mówi dyrektor Wydziału Planowania i Realizacji Inwestycji w soleckim ratuszu, Krystyna Mikulska.

- Teraz kończą się roboty drogowe po północnej stronie wiaduktu, na ul. 23 Stycznia, którą również przebiega droga wojewódzka. W rejonie wiaduktu powstaje też rondo, które zastąpi dotychczasowe skrzyżowanie z ulicą Dworcową. Trwają jeszcze prace na samym wiadukcie od strony północnej. Po południowej części obiektu odbywa się już ruch pociągów. Otwarcie całego tunelu nastąpi prawdopodobnie na przełomie sierpnia i września.

Przy modernizowanej drodze wojewódzkiej nr 249 powstają nowe oświetlenie, odwodnienie, chodniki i ścieżki rowerowe. Budowany wiadukt jest konstrukcją dwuprzęsłową. Ma długość 27 metrów i szerokość 28 metrów. Jest wysoki na 3,7 metra. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy jednocześnie analizuje możliwość remontu odcinka drogi wojewódzkiej nr 249 pomiędzy Urzędem Miasta a placem Jana Pawła II, tak by wyglądem nie odbiegał od tego, który jest obecnie wykonywany. - W pierwszej kolejności zleciliśmy wykonanie kosztorysu - mówi dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy Mirosław Kielnik.

Budowa wiaduktu jest częścią przedsięwzięcia pod nazwą „Szybka kolej metropolitalna w bydgosko-toruńskim obszarze metropolitalnym BitCity oraz integracja systemów transportu miejskiego”. Inwestorem dla tej części projektu jest gmina Solec Kujawski.

 

źródło: Ekspres Bydgoski

s2s3