Home > Aktualności > Konferencje-seminaria, spotkania
BiT-City - jedyny taki projekt w kraju PDF Drukuj Email

logo– To jedyny projekt infrastrukturalny w kraju z tak dużą liczbą partnerów – mówiła Agnieszka Gołębiowska, pełnomocnik marszałka woj. pomorskiego ds. BiT City. Debata na ten temat odbyła się podczas Kongresu Transportu Publicznego w Bydgoszczy.

Liderem projektu „Szybka Kolej Metropolitalna w bydgosko-toruńskim obszarze metropolitalnym BiT-City oraz integracja systemów transportu miejskiego” jest Województwo Kujawsko-Pomorskie, a partnerami – miasta Bydgoszcz, Toruń, Solec Kujawski, gmina Wielka Nieszawka, spółka Tramwaj Fordon, a także PKP SA i PKP PLK.

Więcej…
 
Rozpoczął się Kongres Transportu Publicznego PDF Drukuj Email

niedzwiecki30 października, w Bydgoszczy rozpoczął się trzeci Kongres Transportu Publicznego, zorganizowany przez TOR Konferencje, portal Transport-Publiczny.pl, Stowarzyszenie Transportu Publicznego, oraz miasto Bydgoszcz.

Wydarzenie to co roku gości w innej aglomeracji. Pierwsze odbyło się w Warszawie, a druga edycja tego wydarzenia miała miejsce w Poznaniu, 9 października 2013 r. W tym roku gospodarzem Kongresu jest Bydgoszcz. Kongres Transportu Publicznego jest okazją do wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami organizatorów transportu publicznego w ośrodkach miejskich i regionach oraz przewoźników, a także organizacji zrzeszających te podmioty. W tym roku w imprezie weźmie udział blisko 400 osób.

Więcej…
 
Zawarto umowę na 5 pociągów PDF Drukuj Email

t1Marszałek Piotr Całbecki podpisał 26 listopada w siedzibie bydgoskiej firmy PESA umowę zakupu pięciu elektrycznych kolejowych zespołów trakcyjnych przeznaczonych do wykonywania aglomeracyjnych przewozów osobowych na terenie województwa, które będą obsługiwać trasę Toruń Wschodni – Bydgoszcz Główna.

Więcej…
 
Wizyta studyjna w Berlinie PDF Drukuj Email

W dniach 9-11 kwietnia 2013r. odbyła się wizyta studyjna w zarządzie Związku Komunikacyjnego VBB w Berlinie, w ramach projektu „System Bilet Metropolitalny dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego BiT-City”,

Więcej…